Au Pair Aktualne Oferty

Summer Au Pair 2015

 W okresie wakacyjnym nasze biuro organizuje krótkoterminowe pobyty Au Pair. Wyjazdy te możliwe są w miesiącach od maja-września. Pobyty wakacyjne polegają na wyjeździe do rodziny goszczącej w wybranym kraju, gdzie w zamian za pomoc w opiece nad dziećmi oraz drobnych pracach domowych au pair otrzymuje bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie oraz wynagrodzenie w postaci kieszonkowego. Au Pair uczestniczy w życiu rodziny goszczącej, poznając jednocześnie ich kulturę, kraj i język.

DOSTĘPNE KRAJE

Wyjazdy wakacyjne organizowane są do następujących krajów:
Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Francja, Niemcy

TERMINY ZGŁOSZEŃ

Rekrutacja na wyjazdy wakacyjne rozpoczyna się w styczniu 2015 r.

TERMINY WYJAZDÓW,  DŁUGOŚĆ POBYTU

Długość pobytów wakacyjnych wynosi od 1 - 4 miesięcy, w zależności od potrzeby danej rodziny oraz dostępności au pair. Niektóre rodziny poszukują au pair np. na 2 - 3 miesiące (od czerwca do września), natomiast inne chciałyby przyjąć au pair jedynie na miesiąc (np. lipiec czy sierpień).
Wszystko zależy więc od konkretnej oferty oraz od tego, jak długo au pair może pozostać u rodziny goszczącej.

CZEGO OCZEKUJEMY OD KANDYDATÓW

* doświadczenia w opiece nad dziećmi – w przypadku wyjazdów wakacyjnych wymagane jest złożenie dwóch referencji z opieki nad dziećmi. Pamiętaj, aby referencje udzielone były przez osoby  niespokrewnione.
* komunikatywnej znajomości języka angielskiego lub języka wybranego kraju. W przypadku wyjazdów do  Hiszpanii czy Włoch nie jest konieczna znajomość języka hiszpańskiego czy włoskiego. Wystarczy, jeśli znasz  dobrze język angielski.
* wieku od 18 - 30 lat, stanu wolnego
* braku uzależnienia od papierosów i alkoholu
* ogółu cech potrzebnych do tego typu zajęcia (tolerancyjność, serdeczność, elastyczność, umiejętność  współpracy etc.)
* mile widziane są: umiejętność pływania, kurs pierwszej pomocy, kursy związane z opieką nad dziecmi, umiejętność aktywnego spędzania czasu.

OCZEKIWANIA RODZIN GOSZCZĄCYCH

Młodzi ludzie z całego świata  są zainteresowani poznaniem kultury innego kraju podczas ich przerwy wakacyjnej. Takie wyjazdy cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Rodziny goszczące wymagają więc dobrej znajomości języka angielskiego (lub innego języka – francuskiego, hiszpańskiego włoskiego czy niemieckiego), doświadczenia w opiece nad dziećmi, elastyczności. Mile widziane są dodatkowe certyfikaty (np. językowe, ukończenia kursu pierwszej pomocy czy inne które mogą mieć znaczenie w pracy z dziećmi), referencje (np. jeśli odbyłaś wolontariat, koniecznie prześlij nam referencje). 
W okresie wakacyjnym dzieci nie uczęszczają  do szkoły, także au pair będzie spędzać z nimi większość czasu. Konieczna jest więc umiejętność organizowania czasu wolnego, kreatywność i także własna inicjatywa. Pamiętaj, że rodzicom, którzy będą Cię gościć zależy, aby zarówno ich dzieci były zadowolone jak i ich Au Pair. Jest to więc wyjazd dla osób, którym spędzanie czasu z dziećmi sprawia przyjemność.

PROCEDURA  APLIKACYJNA

Dokładny opis procedury aplikacyjnej znajduje w zakładce „Procedura aplikacyjna”. Należy pamiętać o starannym wypełnieniu formularzy, napisaniu ciekawego listu do rodziny goszczącej, przygotowaniu kilku uśmiechniętych zdjęć z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi.
Aby rodziny goszczące zwróciły większą uwagę na Twoją kandydaturę możesz przygotować krótki filmik dotyczący Twojej osoby, doświadczenia i umieścić go np. na youtube. Prześlij nam link do niego, a my będziemy go pokazywać rodzinom goszczącym poszukującym au pair.  Nagranie filmiku jest dobrym pomysłem. Pokaż na nim, że jesteś uśmiechniętą, wesołą osobą a na pewno wiele potencjalnych rodzin będzie chciało z tobą porozmawiać.  Umieszczając filmik w internecie, możesz odpowiednio zabezpieczyć go hasłem, aby nikt inny niż potencjalne rodziny nie miał do niego dostępu.
Raport medyczny oraz zaświadczenie o niekaralności nie powinny być starsze niż 3 miesiące. Jeśli więc składasz dokumenty w styczniu, natomiast wyjazd miałby odbyć się w czerwcu czy lipcu, to dokumenty te powinny być uzyskane około kwietnia/maja.  Jeśli składasz dokumenty  wcześniej, to prosilibyśmy o przysłanie podpisanego, krótkiego oświadczenia potwierdzającego, że nie byłaś nigdy karana oraz że Twój stan zdrowia jest dobry.

KURSY JĘZYKOWE PODCZAS POBYTÓW WAKACYJNYCH

W przypadku wyjazdów w okresie wakacyjnym możliwośc uczęszczania na kursy językowe jest niestety ograniczona. Większość szkół językowych jest zamknięta lub organizuje jedynie intensywne kursy językowe, które są dość kosztowne. Jeśli jednak znajdziesz odpowiadający kurs językowy, to oczywiście będziesz mieć możliwość uczęszczania na zajęcia.
Koszty kursu językowego Au Pair pokrywa we własnym zakresie.

Kieszonkowe dla au pair:
Hiszpania – od 65 euro tygodniowo
Włochy – od 65 euro tygodniowo
Wielka Brytania – od 70 funtów tygodniowo
Niemcy – 260 euro na miesiąc
Francja – 80 euro tygodniowo
Konkretna wysokość kieszonkowego zależy od godzin pracy au pair. Kwota znajduje się zawsze w ofercie danej rodziny goszczącej.

PODRÓŻ DO RODZINY GOSZCZĄCEJ

Koszty podróży do kraju goszczącego Au Pair pokrywa we własnym zakresie. Rodziny odbierają Au Pair z  lotniska lub dworca. Oczywiście, należy uzgodnić odpowiednio termin przyjazdu i miejsce tak, aby odpowiadało rodzinie odebranie Cię z lotniska czy dworca. Bilet należy zakupić dopiero po otrzymaniu potwierdzenia akceptacji rodziny goszczącej od  Biura Happy AuPair.

KOSZTY

Do kosztów jakie pokrywa Uczestnik Programu Summer Au Pair 2014 należą:
  - opłata programowa wynosi 580 zł (dotyczy wyjazdów wakacyjnych). Opłatę należy uiścić dopiero   po  znalezieniu odpowiedniej rodziny goszczacej i wzajemnej akceptacji. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych.
 Istnieje również możliwość rozłożenia opłaty na dwie części. Pierwsza część płatna będzie przed wyjazdem,  natomiast drugą część należy uiścić w terminie 14 dni od rozpoczęcia pobytu u rodziny goszczącej. Prosimy o  kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji
 - koszt dojazdu do kraju goszczącego oraz koszt powrotu
 - koszt kursu językowego, jeśli Au Pair jest zainteresowana podjęciem kursu
 - ubezpieczenie, np. karta euro26

UBEZPIECZENIE

Obowiązkowe jest posiadanie ubezpieczenie zdrowotnego w postaci karty EKUZ (kartę tą uzyskuje się w oddziale NFZ). Zalecamy także wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w postaci np. karty euro 26, która zawiera m.in. ubezpieczenie OC czy NNW.

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wyjazdów wakacyjnych.  Jest to doskonała okazja do poznania kultury innego kraju i doskonalenia znajomości języka obcego. Jeśli masz  jakiekolwiek pytania służymy pomocą.
Skontaktuj się z nami już dziś!
Napisz do nas nas adres:
biuro@happyaupair.pl lub zadzwoń pod numer telefonu 724-208-620