Wyślij
Zadzwoń: 724-208-620

Au Pair Hiszpania

Au Pair Hiszpania

Au Pair Hiszpania

Hiszpania leży na zachodzie Europy, na Półwyspie Iberyjskim, panuje tam gorący i suchy klimat. Ze względu na sprzyjającą pogodę przez większość roku, pobyt w Hiszpanii dla Polaka jest jak całoroczne wakacje. Pierwsze skojarzenia to oczywiście corrida i flamenco, ale to kraj bardzo różnorodny kulturowo, ma 4 obowiązujące języki urzędowe, ze względu na istnienie 4 autonomicznych wspólnot. Jednak Bask, Katalończyk i Galicyjczyk z pewnością porozumiewają się także po kastylijsku, jest to język na Półwyspie Iberyjskim najpopularniejszy, powszechnie nazywany przez nas hiszpańskim. Mieszkańcy tego kraju są bardzo towarzyscy, lubią spędzać czas wspólnie ze znajomymi w licznych restauracjach i barach. Jadanie na mieście jest właściwie standardem, dzień pracy dzieli przerwa obiadowa wypadająca w czasie sjesty. Kuchnia jest zróżnicowana w zależności od regionu, na północy jada się potrawy bardziej zawiesiste, na bazie mięsa, na południu raczej w śródziemnomorskim stylu – ryż, warzywa, oliwę z oliwek.

Au Pair Hiszpania Wakacje

Hiszpanie chętnie okazują wyrazy sympatii. Cechuje ich przy tym wręcz dziecięca spontaniczność i otwartość. 70% dzieci w wieku od roku do 5 lat, uczęszcza do przedszkoli. W godzinach sjesty (od 14 do 17) przeważnie śpią, za to wypoczęte bawią się do późnych godzin. Nikogo nie dziwi widok maluchów na placu zabaw po godzinie 22. Dziecko jest w centrum zainteresowań rodziny. W szkołach panuje bardzo przyjazna atmosfera. Mali Hiszpanie są weseli, odważni i rozmowni, łatwo nawiązują kontakt z dorosłymi, oparty na partnerskich zasadach. Normą jest mówienie przez dzieci do dorosłych po imieniu.

Hiszpania cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych osób. Dzięki Programowi Au Pair możesz nie tylko zwiedzić ten piękny kraj, lecz również zobaczyć jak wygląda życie w typowej hiszpańskiej rodzinie. Nie przejmuj się jeśli nie znasz języka hiszpańskiego. Wystarczy jeśli dobrze posługujesz się językiem angielskim. Języka hiszpańskiego możesz nauczyć się już na miejscu.

By dokładnie sprecyzować zakres obowiązków au pair, stworzyliśmy zbiór zasad, który je precyzuje. Żeby przekonać się, czego spodziewa się od Ciebie rodzina goszcząca i jakich obowiązków się podejmujesz, zapoznaj się z nimi już teraz.

Do obowiązków au pair należy m.in.:

 • budzenie dzieci rano, ubieranie maluchów, kąpanie, wspólna zabawa,
 • przygotowanie posiłków dla dzieci,
 • porządkowanie ich pokoi, ścielenie łóżek odwożenie/odprowadzenie dzieci do szkoły i na zajęcia,
 • wykonywanie drobnych prac domowych (np. sprzątanie po dzieciach oraz ich pokoi, wkładanie naczyń do zmywarki, pomoc rodzinie w utrzymywaniu porządku w domu itd.),
 • pełnienie roli starszego rodzeństwa, organizowanie dzieciom czasu wolnego,
 • do 2 wieczorów babysitting.

Czego oczekujemy od au pair?

 • doświadczenia w opiece nad dziećmi (zobacz procedurę aplikacyjną)
 • gotowości do wyjazdu za granicę  na okres od 6-12 miesięcy
 • komunikatywnej znajomości języka angielskiego lub języka hiszpańskiego. Pamiętaj, że brak znajomości języka hiszpańskiego nie jest problemem w przypadku wyjazdu do tego kraju. Wiele rodzin goszczących poszukuje au pair z dobrą znajomością języka angielskiego.
 • wieku od 18 – 29 lat, stanu wolnego
 • dobrego stanu zdrowia, pozwalającego na pracę z dziećmi
 • braku uzależnienia od papierosów i alkoholu
 • ogółu cech potrzebnych do tego typu zajęcia (tolerancyjność, serdeczność, elastyczność, umiejętność współpracy etc.)

Oprócz obowiązków, masz także wiele praw.

 • 2 tygodnie płatnych wakacji w przypadku pobytu przez okres 12 miesięcy. W przypadku krótszych pobytów okres wakacji ulega skróceniu proporcjonalnie do długości pobytu, np. w przypadku wyjazdu na 6 miesięcy, okres wakacji wyniesie 1 tydzień,
 • bezpłatne wyżywienie,
 • bezpłatne zakwaterowanie (przeważnie osobny pokój z łazienką, TV oraz dostępem do internetu),
 • możliwość uczęszczania na kursy językowe,
 • co najmniej 1,5 dnia wolnego w tygodniu, 
 • co najmniej 1 pełny wolny weekend w miesiącu,
 • kieszonkowe w wysokości od 65 euro tygodniowo za 25-30 godzin pomocy rodzinie goszczącej (tygodniowo).

Ale to nie wszystko!

Taki wyjazd to dla Ciebie nowe doświadczenia i umiejętności:

 • udoskonalisz znajomość języka obcego poprzez codzienny kontakt z rodziną goszczącą i dziećmi,
 • jeśli znasz tylko język angielski, to będziesz mieć możliwość nauki języka hiszpańskiego od podstaw,
 • masz możliwość uczestniczenia w kursie językowym, który z pewnością stanie się mocnym punktem w Twoim CV,
 • poznasz dokładnie codzienne życie w innym kraju,
 • nauczysz się samodzielności i pewności siebie,
 • zdobędziesz nowe znajomości, poznasz au pairs z całego świata.

Ubezpieczenie

Konieczne jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Największą popularnością cieszy się karta euro26 (polisa world), która zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia, od następstw nieszczęśliwych wypadków czy ubezpieczenie OC. 

Nasze biuro oferuje Ci

 • dobór odpowiedniej rodziny goszczącej przy pomocy naszych zagranicznych partnerów. Wykwalifikowany personel naszych agencji partnerskich przyjmuje zgłoszenia od rodzin. Współpracujemy z doświadczonymi agencjami au pair w Hiszpanii, zrzeszonymi w AEPA (Spanish Association for the Au Pair Programme),
 • opiekę biura Happy AuPair oraz zagranicznego partnera podczas pobytu u rodziny goszczącej,
 • pomoc przy kompletowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz ich tłumaczeniu,
 • bezpłatną zmianę rodziny w przypadku problemów,
 • pomoc przy wyborze odpowiedniego przewoźnika. Procedura aplikacyjna w skrócie:

 • Napisz do nas w celu otrzymania „Au Pair Pack”.  Zobacz wzór formularzy aplikacyjnych
 • Zapoznaj się z formularzami, broszurą informacyjną oraz umową z Biurem Happy AuPair.
 • Wydrukuj oraz podpisz umowę i odeślij pocztą tradycyjną na adres korespondencyjny naszego biura.
 • Skompletuj dokumenty aplikacyjne oraz przyślij je do nas w formie skanów na adres biuro@happyaupair.pl lub wyślij pocztą tradycyjną.
 • W terminie 1-2 dni roboczych skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać oraz potwierdzić rozpoczęcie poszukiwań rodziny goszczącej.

Czytaj dalej


Program Au Pair jest tak skonstruowany, że przy poniesieniu niewielkich kosztów możesz zyskać bardzo wiele, dodatkowo zarabiając. Przed rozpoczęciem swojej przygody czekają na Ciebie następujące wydatki:

 • koszt podróży do rodziny goszczącej (z lotniska lub innego miejsca przyjazdu odbierze Cię już rodzina goszcząca),
 • jednorazowa opłata programowa dla Biura Happy AuPair, płatna po wzajemnej akceptacji z rodziną goszczącą ? 480 zł,
 • zaświadczenie o niekaralności ? ok. 30 zł,
 • karta ubezpieczeniowa, ok. 75 zł.

 

SUMMER AU PAIR 2015

W okresie wakacyjnym nasze biuro organizuje krótkoterminowe pobyty Au Pair. Wyjazdy te możliwe są w miesiącach od maja do września. Pobyty wakacyjne polegają na wyjeździe do rodziny goszczącej w wybranym kraju, gdzie w zamian za pomoc w opiece nad dziećmi oraz drobnych pracach domowych au pair otrzymuje bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie oraz wynagrodzenie w postaci kieszonkowego. Au Pair uczestniczy w życiu rodziny goszczącej, poznając jednocześnie ich kulturę, kraj i język.

TERMINY ZGŁOSZEŃ

Rekrutacja na wyjazdy wakacyjne rozpoczyna się w styczniu 2015 r.

TERMINY WYJAZDÓW,  DŁUGOŚĆ POBYTU

Długość pobytów wakacyjnych wynosi od 1 – 4 miesięcy, w zależności od potrzeby danej rodziny oraz dostępności au pair. Niektóre rodziny poszukują au pair np. na 2 – 3 miesiące (od czerwca do września), natomiast inne chciałyby przyjąć au pair jedynie na miesiąc (np. lipiec czy sierpień). Wszystko zależy więc od konkretnej oferty oraz od tego, jak długo au pair może pozostać u rodziny goszczącej.

CZEGO OCZEKUJEMY OD KANDYDATÓW

* doświadczenia w opiece nad dziećmi ? w przypadku wyjazdów wakacyjnych wymagane jest złożenie co najmniej dwóch referencji z opieki nad dziećmi. Pamiętaj, aby referencje udzielone były przez osoby  niespokrewnione,
* dobrej znajomości języka angielskiego lub języka hiszpańskiego,
* wieku od 18 – 29 lat, stanu wolnego,
* braku uzależnienia od papierosów i alkoholu,
* ogółu cech potrzebnych do tego typu zajęcia (tolerancyjność, serdeczność, elastyczność, umiejętność  współpracy etc.),
* mile widziane są: umiejętność pływania, kurs pierwszej pomocy, kursy związane z opieką nad dziecmi, umiejętność aktywnego spędzania czasu, dodatkowe referencje (np. z wolontariatów).

CZY OBOWIĄZKOWA JEST ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO?

Znajomość języka hiszpańskiego nie jest wymagana. Do tego pięknego kraju możesz wyjechać znając tylko język angielski na dobrym poziomie. Większość hiszpańskich rodzin goszczących zna bowiem język angielski, a dzieci uczą się tego języka w szkole czy przedszkolu.

OCZEKIWANIA RODZIN GOSZCZĄCYCH

Młodzi ludzie z całego świata  są zainteresowani poznaniem Hiszpanii podczas ich przerwy wakacyjnej. Takie wyjazdy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z drugiej strony zgłasza się także wiele hiszpańskich rodzin goszczących, które zainteresowane są zaproszeniem au pair na okres wakacyjny.
Rodziny goszczące wymagają dobrej znajomości języka angielskiego lub hiszpańskiego, doświadczenia w opiece nad dziećmi, elastyczności. Mile widziane są dodatkowe certyfikaty (np. językowe, ukończenia kursu pierwszej pomocy czy inne które mogą mieć znaczenie w pracy z dziećmi), referencje (np. jeśli odbyłaś wolontariat, koniecznie prześlij nam referencje).
W okresie wakacyjnym dzieci nie uczęszczają  do szkoły, także au pair będzie spędzać z nimi większość czasu. Konieczna jest więc umiejętność organizowania czasu wolnego, kreatywność i także własna inicjatywa. Pamiętaj, że rodzicom, którzy będą Cię gościć zależy, aby zarówno ich dzieci były zadowolone jak i ich Au Pair. Jest to więc wyjazd dla osób, którym spędzanie czasu z dziećmi sprawia przyjemność.

PROCEDURA  APLIKACYJNA

Dokładny opis procedury aplikacyjnej znajduje w zakładce „Procedura aplikacyjna”. Należy pamiętać o starannym wypełnieniu formularzy, napisaniu ciekawego listu do rodziny goszczącej, przygotowaniu kilku uśmiechniętych zdjęć z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi.
Aby rodziny goszczące zwróciły większą uwagę na Twoją kandydaturę możesz przygotować krótki filmik dotyczący Twojej osoby, doświadczenia i umieścić go np. na youtube. Prześlij nam link do niego, a my będziemy go pokazywać rodzinom goszczącym poszukującym au pair.  Nagranie filmiku jest dobrym pomysłem. Pokaż na nim, że jesteś uśmiechniętą, wesołą osobą a na pewno wiele potencjalnych rodzin będzie chciało z tobą porozmawiać.  Umieszczając filmik w internecie, możesz go odpowiednio zabezpieczyć, aby dostęp do niego miały wyłącznie osoby posiadające link.
Raport medyczny oraz zaświadczenie o niekaralności nie powinny być starsze niż 3 miesiące. Jeśli więc składasz dokumenty w styczniu, a wyjazd miałby odbyć się w czerwcu czy lipcu, to dokumenty te powinny być uzyskane około kwietnia/maja.  Jeśli składasz dokumenty  wcześniej, to prosilibyśmy o przysłanie podpisanego, krótkiego oświadczenia potwierdzającego, że nie byłaś nigdy karana oraz że Twój stan zdrowia jest dobry.

KURSY JĘZYKOWE PODCZAS POBYTÓW WAKACYJNYCH

W przypadku wyjazdów w okresie wakacyjnym możliwość uczęszczania na kursy językowe jest niestety ograniczona. Większość szkół językowych jest zamknięta lub organizuje jedynie intensywne kursy językowe, które są dość kosztowne i wymagają dużej dyspozycyjności. Jeśli jednak znajdziesz odpowiadający kurs językowy, to oczywiście będziesz mieć możliwość uczęszczania na zajęcia. Koszty kursu językowego Au Pair pokrywa we własnym zakresie. Pamiętaj jednak, że już sama codzienna komunikacja z zagraniczną rodziną goszczącą oraz przebywanie w otoczeniu osób posługujących się innym językiem, z pewnością wpłynie pozytywnie na Twoje umiejętności językowe.

PODRÓŻ DO RODZINY GOSZCZĄCEJ

Koszty podróży do kraju goszczącego Au Pair pokrywa we własnym zakresie. Rodziny odbierają Au Pair z  lotniska lub dworca. Oczywiście, należy uzgodnić odpowiednio termin przyjazdu i miejsce tak, aby odpowiadało rodzinie odebranie Cię z lotniska czy dworca. Bilet należy zakupić dopiero po otrzymaniu potwierdzenia akceptacji rodziny goszczącej od  Biura Happy AuPair.

KOSZTY

Do kosztów jakie pokrywa Uczestnik Programu Summer Au Pair 2015 należą:
– opłata programowa wynosi 580 zł (dotyczy wyjazdów wakacyjnych). Opłatę należy uiścić dopiero   po  znalezieniu odpowiedniej rodziny goszczącej i wzajemnej akceptacji. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych. Istnieje również możliwość rozłożenia opłaty na dwie części. Pierwsza część płatna będzie przed wyjazdem, natomiast drugą część należy uiścić w terminie 14 dni od rozpoczęcia pobytu u rodziny goszczącej,
– koszt dojazdu do kraju goszczącego oraz koszt powrotu,
– koszt kursu językowego, jeśli Au Pair jest zainteresowana podjęciem kursu,
– ubezpieczenie, np. karta euro26.

UBEZPIECZENIE

Obowiązkowe jest posiadanie ubezpieczenie zdrowotnego w postaci karty EKUZ (jeśli jesteś ubezpieczona/ubezpieczony w NFZ) lub wykupienie prywatnego ubezpieczenia w postaci np. karty euro 26, która zawiera m.in. ubezpieczenie od kosztów leczenia, OC czy NNW.

Blog

Biuro Happy AuPair

Jeśli interesuje Cię wyjazd jako Au Pair zwane także jako praca au pair. Wyjazdy Au Pair to program, który umożliwi Ci nauke języka obcego za granica. Nasza agencja Au Pair wyjazdy do m.in. Au Pair Anglia, Au Pair Hiszpania, Au Pair Włochy, Au Pair Francja, Au Pair Niemcy, Au Pair Belgia. Jeśli jesteś zainteresowana wyjazdem zgłoś się do nas. Działamy na obszarach całej Polski m.in Poznań, Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdynia, Gdański, Zeilona Góra, Tarnów, Kielce, Katowice, Bytom, Zakopane, Głogów, Gorzów Wlkp, Ostrów, Rzeszów.